W dzisiejszych czasach korzystanie z wyszukiwarek internetowych stało się czynnością powtarzaną w ciągu dnia nawet parędziesiąt razy!

Pijąc poranną kawę sprawdzamy prognozę pogody, szukamy aktualnych wiadomości, godziny odjazdu autobusu, itp. W pracy, jeśli mamy stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, w wyszukiwarce szukamy informacji na temat branży, w której pracujemy, szukamy nowych rynków zbytu, sprawdzamy konkurencję. Po powrocie do domu szukamy informacji na temat naszego hobby, zainteresowań, tego jak zrobić remont,czy jak przygotować kolację.

Szukać to znaczy znaleźć

Warto wiedzieć o tym, że to co kryję się pod nazwą wyszukiwanie informacji w internecie, to nie jest tylko przodująca na polskim rynku wyszukiwarka i to nie tylko proste wpisanie zapytania do okienka. Jeśli chcemy otrzymać jak najtrafniejszy wynik wyszukiwania i nie mamy ochoty na przeglądanie kolejnych dziesiątków stron wyników, to warto poznać przynajmniej zaawansowane metody wyszukiwania. Poza tymi metodami istnieją jeszcze inne sposoby znajdowania informacji, które będą ukazywane w kolejnych częściach tego poradnika.W zależności od naszego zawodu oraz wykonywanych czynności przeszukujemy ocean Internetu za pomocą wyszukiwarek internetowych takich jak Google, Wikipedia, czy YouTube. Mało kto z nas – tak na prawdę – wyczerpuje potencjał silników wyszukiwania. Zazwyczaj ograniczamy się do jakiś prostych modyfikatorów wyszukiwania np.: „+” i „-„.

Jeśli nie chcesz marnować swojego czasu na czekaniu na następne części to już dzisiaj możesz dowiedzieć się więcej, dzięki ofercie szkoleń, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie:

W związku z artykułem mamy dla Ciebie zadanie domowe. Policz ile razy dziennie korzystasz z wyszukiwarki internetowej!

Szukaj Skuteczniej cz. 2

Romek

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKlient kupuje marzenie
Następny artykułSzukaj Skuteczniej – Wyszukiwarki
Głównymi obszarami moich prac oraz zainteresowań są technologie e-commerce, SEO, SEM, Google Analytics, Google AdWords, WebUsability oraz muzyka afrykańska i upalne rytmy Djembe :) Na co dzień studiuję Fizykę Medyczną na Uniwersytecie Opolskim, ukończyłem Fizykę ze specjalizacją Informatyka Stosowana na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, gdzie zostałem zarażony pasją do e-marketingu.